VIP Еко квиз

За основне школе које су укључене у међународни програм Еко-школе је организован VIP Еко Квиз. Први круг такмичења је организован 22. јануара и ученици свих основних школа пријављених за квиз су у истом дану одговараали на питања он-лине, на истој wеб адреси, на рачунарима у својим школама.
Свака школа је имала по једну екипу, у којој је био по један представник из 6., 7. и 8. разреда (укупно три ученика) који су најспретнији и највише се истичу у знању о животној средини. Селекцију школског тима је извршио еко-школски координатор у сарадњи са наставним особљем.
Координатор наше еко-школе, Зорица Милосављевић, у сарадњи са наставним особљем је одабрала да у VIP Еко Квизу учествују ученици школе са Златибора: Дуња Кнежевиц VI-6, Анастасија Терзић VII-3, Вук Глишовић VIII-4, са Ментором - наставницом биологије Снежаном Тућич.
Пет екипа са најбољим постигнутим резултатима стекле су право на учешће у другом кругу VIP Еко Квиза, који ће се одржати крајем фебруара у Београду. Победник се одређивао на основу броја тачних одговора и брзине решеног теста. У други круг су се пласирале:

1. ОШ „Димитрије Туцовић“, Чајетина
2. ОШ „Дринка Павловић“, Београд
3. ОШ „Бранко Миљковић“, Ниш
4. ОШ „Петар Лековић“, Пожега
5. ОШ „Свети Сава“, Горњи Милановац

Представници наше школе су у првом кругу показали одлично знање из области заштите животне средине, па се надамо да ће истим темпом наставити и у другом кругу такмичења.